Bakanlık ucuz arsa satışı yapacak. İstanbul ve Ankara dahil 47 şehirde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 47 ilde, 826 farklı arsayı, yatırım yapmak isteyenlere avantajlı koşullarla satışa çıkarıyor.

Merkezi konumda bulunan bu 47 ildeki 826 arsa, yüzde 25 peşinat ve 24 ay vadeli olarak satışa sunulacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim fırsatı sunarak yatırımcılara büyük bir avantaj sağlıyor.

Müzayedelere 24-25-26 Nisan tarihlerinde saat 10:30’da yapılacak ve online katılım da mümkün olacak.

İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Mardin ve Mersin gibi illerde talebin yüksek olduğu belirtiliyor. Bu illerde satışa çıkan konut, ticaret, sanayi ve idari tesis alanı niteliğindeki arsalar için başvuruların başladığı ifade ediliyor.

Başvuruların kabul edildiği tarihlerde, açık artırmalar 24-25-26 Nisan günlerinde saat 10:30’da gerçekleştirilecek. TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenecek açık artırmalara, emlakmuzayede.com.tr üzerinden de teklif verilebilecek.

Kırklareli ve İstanbul’da satışa sunulan arsaları almayı planlayan Barış Yüksel, “Eğer İstanbul olmazsa, Kırklareli benim için ideal olacak. Konut amaçlı olan bu arsaların şartları uygun, yüzde 25 peşinat avantajını değerlendirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yalçın Güntekin de “Mersin ve Mardin’den arsa almayı düşünüyorum. Ardından konut inşa etmek daha kolay olacak. Şartlar uygun ve 24 ay vadeli ödeme seçeneği, çalışan biri olarak benim için büyük bir kolaylık olacaktır” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir