Terörist başkan istemiyoruz

ANKARA Milliyet – MHP lideri özetle şunları söyledi:

EDEPSİZ BEYANAT: (CHP liderinin yenilenen Pınarbaşı belediye başkan seçimine ilişkin MHP Kayseri Milletvekiline yönelik açıklamaları) CHP Genel Başkanı müfteriliğine yeni bir halka eklemiştir. MHP’nin herhangi bir mensubunu terörle ilişkilendirmek sadece ağır bir bühtan değil, aynı zamanda yumuşama pozları veren bir zatın edepsiz beyanatı ve eşik tanımayan hezeyanıdır. Bu terazi o sıkleti çekmez, yumuşakça duruş MHP ile bağdaşmaz. Bir yanağımıza tokat atana diğerini dönemeyiz. Ya aynısıyla cevap veririz ya da uzanan o eli kırıp atarız.

YÜREKTEN KUTLUYORUM (Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum atanması) Bakanımızı ve mesai arkadaşlarını yürekten kutluyorum. Yargılaması süren ve hakkındaki kararın açıklanması an meselesi olan bir PKK’lının seçimlere katılması başlı başına skandaldır. ‘Kayyuma karşıyız’ sözleriyle, bölücü terör örgütüne hizmet eden, destek veren kimlik ve kişilik yoksunları bellidir. PKK’lı sözde Hakkâri Belediye Başkanı’nın kirli yakasından nasıl tutulmuşsa, inanıyorum ki, diğer kanun ve ahlak kaçkını sözde belediye başkanlarının ve milletvekillerinin de yakalarından öyle tutulacaktır.Türkiye’yi önce hırpalayıp, yıldırıp, ardından bölgesel ve küresel dayatmalarla bölünmesini planlayanlar unutmasınlar ki, Türk milletinde kahraman bitmez, şehitler tepesi boş beklemez, Tüm Türkiye’de terörist belediye başkanı, terörist milletvekili istemiyoruz.

CHP’YE SORULAR: Normalleşme ve yumuşama sözlerini tedavüle sokan DEM’lenmiş CHP’ye sormak isterim; Bizim hangi konuda yumuşak huylu olmamızı bekliyorsunuz? Bölünme ve ayrılmada mı? Nasıl bir normalleşme vasatını kafanızdan geçiriyorsunuz? Vatan topraklarımızın nasıl taksim edileceğini mi? Terörist Demirtaş ve DEM’e övgüler yağdıranlar maksadınız bunlardan hangisidir? Hangisinde yumuşayalım, hangisine seyirci kalalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir